הדס לאור אשור - חינוך יצירתי, כתיבה ועריכה

מאמרים »  מאמרים בנושאים לשוניים

מאמרים בנושאים לשוניים
מאת הדס לאור אשור


במדור זה מתפרסמים מאמרים מפתיעים שנֶהגו בעקבות התבוננות עמוקה במילים עבריות.
המטרה היא לחשוף בפניכם עולם מלא של משמעות, עולם הטמון במילה אחת או בביטוי אחד.
שורש עברי מדבר אלינו באופנים רבים. אנחנו מטפסים על הענפים הצומחים ממנו, מביטים למרחוק, ומגלים כמה עשירה וערכית היא שפת התרבות העברית, שצמחה כאן, באדמת ארץ ישראל.  

 א. ככה זה בעברית: סדרת מאמרים מקוריים בעקבות שאלות גולשים: מה מקור המילה חינוך? | תן לי או תביא לי? | מאחורי הקלעים של בחירת שמות משפחה, ועוד.

ב. מילים צומחות מן האדמה: סדרת מאמרים בעזרתה ובהשראתה של  מהלייה סואץ, "תבונת השדה" הרצאות ומפגשים בטבע. הזמינו הרצאה מרתקת עכשיו: malisuez@gmail.com

המאמרים הוכנו בעקבות שיחה עם מהלייה סואץ, מומחית לטבע, נוף ושפה במורשת ישראל. מהלייה תרמה חשיבה מקורית, בסיס לכתיבה ומקורות.ב-1. כי בוקר אנוכי - מה הקשר בין בוקר (ראשית היום) לבין ביקור? המאמר שופך אור על קשרים בין מילים נוספות שנולדו מן הבוקר. אורח: הנביא עמוס ב-2. מארץ מדבר עד דביר ודיבור - מה הקשר ביניהן? מילים שנולדו בעולם של רועי הצאן. אורח: דוד המלך.ב-3. ברור כזית בצהרים - מה הקשר בין זית לבין המילים כלום וצהרים? שמן המאור וגלגולו בשפה העברית ובשפות אחרות. המאמר שופך אור על מילים שנולדו מעץ הזית.

ב-4. יוון מצולה - לא תאמינו לאן אפשר להגיע. בקרוב...

תגיות: מאמרים בנושאי לשון; מילים שנולדו מן הצאן; מילים שנולדו מעץ הזית; מילים שנולדו מן הבוקר; מהלייה סואץ; תבונת השדה; הרצאות ומפגשים בטבעייעוץ לשוניייעוץ פדגוגיעריכה אקדמית
© כל הזכויות שמורות - הדס לאור אשור - חינוך יצירתי, כתיבה ועריכה
- בניית אתרי אינטרנט PureSimple -